מכירת חיסול התרבות בישראל?

בשעה מאוחרת בלילה, נים ולא נים, הופיע על מרקעי בערוץ נידח שלא ידעתי על קיומו ('הערוץ האקדמי' שמו) פרופסור לארכיאולוגיה מהאוניברסיטה העברית, אמנון בן-תור, שהשמיע בהרצאתו קריאות מצוקה. הוא אמר שיותר ויותר משתלטות על הזירה שבה הוא פועל כנופיות אקדמיות – מאפיות ממש – שרשעות ובורות הן תכונותיהן הבולטות. בין הבשורות שאותן משמיעים החוליגנים הללו: עם ישראל המתואר בתנ"ך לא היה ולא נברא; ממלכת ישראל היא פרי דמיונו של סופר; דוד המלך היה מוכתר של מצודה נידחת; ירושלים נוסדה לפני אלפי שנים על ידי הפלשתינים; הממצאים הארכיאולוגיים של מאה השנים האחרונות, אלה התומכים בהיסטוריה המקראית – כולם כאחד פרי תעמולה ציונית, שנועדה לשרת מטרה פוליטית: הוכחת בעלותנו המופרכת על הארץ.

 

אלה רק מקצת מהדברים. כאמור, הייתי רדום למחצה, ועד שתפסתי מה אני שומע, כדי להתעשת ולעשות לפחות ספירת מלאי – התוכנית נעלמה.

 

מה שהספקתי לקלוט,  היה בו די להבין שהארכיאולוגיה – ובעקבותיה ההיסטוריה – בצרות.

 

פרופסור בן-תור עשה כמיטב יכולתו לשרטט את התמונה העגומה, המדכאת, שממנה – וממגוון הציטוטים שבחר לצטט (מעשרות ספרים הרואים אור) – אפשר היה להבין שזעקתו היא קול קורא במדבר.

 

לדבריו, בשם הדה-קונסטרוקציה – או במילים פשוטות, מכירת חיסול – מעוותים, משקרים, בודים, מאחזים עיניים. בכל העולם, אגב, מקופנהאגן עד סן-פרנציסקו. באורגיית השקרים הזאת נוטלים חלק ראשי חוגים, ראשי מכונים מכובדים, ראשי אוניברסיטאות יוקרתיות.

 

החמור מכל הוא שכדי לא ללכת נגד הזרם, מצטרפת גם האקדמיה בישראל לחגיגה. ומי שמעז, כפרופסור בן-תור, לזעוק חמס – מוקע אל החומש.

 

כך הסופר איל מגד, בטורו השבועי "למרחב", שבועון "מקור ראשון", 23,12,05

פוסט זה פורסם בקטגוריה בּשֵם אוֹמְרם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על מכירת חיסול התרבות בישראל?

  1. יונתן הגיב:

    כנופיות הרשעים והחוליגנים אליבא דאיל מגד היא למעשה קבוצת ארכיאולוגים שמבססים את טענותיהם על ממצאים שהתגלו בשנים האחרונות בחפירות באיזור ירושלים. יכול להיות שהם צודקים, ויכול להיות שלא. מה שבטוח הוא שאם מגד נימנם ולא בדיוק זוכר את הפרטים, ומימלא אינו מבין דבר בנושא, עדיף שישתוק.