אריה (דרעי) ישאג בפני עורכי הדין – ומי לא יירא?

הרצאתו המתוכננת של אריה דרעי בפני עורכי דין מטעם לשכת עורכי הדין עוררה מרבצה את התנועה לאיכות השלטון. בלשכה דווקא נחושים להשמיע מגוון רחב של דעות

אריה דרעי ינאם ב-3 בדצמבר במסגרת ערב עיון על "השפעת המשפט העברי על מערכת המשפט" שיערך על ידי ועד מחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין – כך פירסמה הלשכה. בערב העיון ישאו דברים גם הפרופסורים עו"ד יעקב נאמן ונחום רקובר, וינחה אותו עו"ד יצחק גאגולה, ח"כ לשעבר מטעם ש"ס.

בתגובה לפרסומים על ערב העיון פנתה התנועה לאיכות השלטון במכתבי מחאה ליו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד גיא רון, וליו"ר מחוז תל אביב, עו"ד דורון ברזילי, בדרישה שלא לאפשר לדרעי להרצות בפני עורכי הדין.

התנועה סבורה שמעמדה של לשכת עו"ד בישראל כגוף ציבורי הפועל בצד מערכת בתי המשפט ואשר הוקם מכוח החוק וכפוף לביקורתו של מבקר המדינה, מחייבים למנוע ממי שדבק בו קלון, במסגרת מילוי תפקידים ציבוריים בכירים, להרצות בפני ציבור עורכי דין. "בהשתתפותו של דרעי כמרצה בערב עיון שמארגנת לשכת עוה"ד בישראל יש, בנסיבות בהן דבק בו קלון, שליחת מסר בלתי ראוי לציבור", כתבו ראשי התנועה במכתבם.

יו"ר לשכת עורכי הדין עוה"ד גיא-רון סירב להגיב והפנה את האצבע המאשימה לעבר מחוז תל אביב של הלשכה. עו"ד ברזילי, יו"ר מחוז תל אביב, מסר בתגובה ל'מקור ראשון' כי "המחוז רואה לנכון להשמיע מגוון רחב של דעות. אינני רואה כל בעיה שאדם שעבר עבירה לפני שנים רבות, ושילם חובו לחברה ישא דברים בפני ציבור עורכי הדין. מדובר באישיות ציבורית מוכרת שזוכה לחשיפה תקשורתית ואנו נחושים לקיים את תכנית ערב העיון על כנה".

גם עו"ד יראון פסטינגר, חבר הוועד המרכזי של הלשכה, מסר בתגובה ל'מקור ראשון' כי "ההתאנות האינסופית והקטנונית והמרושעת לאדם שכבר ריצה את עונשו באופן מלא ועוד משלם על הרשעתו עד עצם היום הזה היא דבר מגונה, מעליב בחוצפתו ולא אנושי".

פורסם כידיעה ב'מקור ראשון', 5.11.08

הכותרת: פראפרזה לפסוק בספר עמוס (ג, 8): "אריה שאג מי לא יירא"

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה משפט שדה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

0 תגובות על אריה (דרעי) ישאג בפני עורכי הדין – ומי לא יירא?

  1. גולדלבט משה הגיב:

    כל אלו שרוממות ערך חופש הביטוי בגרונם מוכנים להגבילו ולא חלאפשר לאדם שעבר עבירה וריצה את עונשו אפילו להתבטא. לא חלילה לכהן בתפקיד ציבורי או לרוץ בבחירות-סתם להרצות בפורום
    כלשהו. אם מדובר בדרעי אין שום צורך בוודאות קרובה לסיכון כלשהו די בעצם אישיותו כדי להצדיק איסור.
    ללמדנו מהו מוסר כפול ומהי דמותה האמיתית של ה"תנועה לאיכות השלטון" חביבתו של בית המשפט העליון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s